ساعت مچی و نقش آن در دنیای مد و فشن

نویسنده: افشین هوشیار دسته: ساعت تاریخ: دیدگاه: 0 بازدید: 166

اهمیت استفاده از ساعت مچی در دنیای مد و فشن چیست؟ چرا برندها و کمپانی‌های تولیدکننده ساعت هر روز بیشتر از روز قبل به طراحی و تولید ساعت‌های مچی اهمیت می‌دهند؟ ما در مقالات قبلی در مورد بهترین ساعت‌های مچی برای مردان و بانوان نکاتی را ارائه کردیم. اما امروز به طور کلی قصد داریم؛ اهمیت ساعت مچی و نقش آن در دنیای مد و فشن را بررسی کنیم. با گالری سراد همراه باشید. 

امروزه مطلع بودن از زمان دارای اهمیت بسیار بالایی است. تلفن های همراه هوشمند، به سادگی این نیاز ضروری انسان را برطرف می کنند و این باعث شده است که بسیاری از مردم ساعت مچی را از استایل روزانه خود حذف و به استفاده از تلفن همراه به جای آن، روی آورند. اما آیا حذف ساعت مچی از پوشش و جایگزینی آن با تلفن همراه انتخاب صحیحی است؟ در این مقاله به ضرورت های استفاده از ساعت مچی خواهیم پرداخت.

تاریخچه ساعت را می‌دانید؟

ما قبلا" در مورد تاریخچه ساعت به صورت جامع و کامل مقالاتی را نوشته‌ایم که شما می‌توانید برای مطالعه آن‌ها بر روی تاریخچه ساعت کلیک کنید. ساعت و نشان دادن زمان به 5000 تا 6000 سال قبل بر می‌گردد. پس بدانید ساعتی که شما اکنون بر دست دارید یکی از قدیمی‌ترین اختراعات بشر است که امروزه به دنیای مد و فشن راه پیدا کرده‌است. 

تاثیر ساعت در زندگی روزمره انسان

گاهی یک لحظه برای ما نشان دهنده یک ساعت است و گاهی نماینگر 1 ثانیه! زمان تاثیر به سزایی در زندگی روزمره دارد. اتفاقات خوشایند یا خدایی نکرده بد، ممکن است در یک ثانیه اتفاق بیفتد. نقشی که ساعت برای بهبود بخشیدن به شرایط زندگی تمام انسان های روی کره ی زمین داشته نقشی بسیار مهم و جدی است . تا زمانی که ساعت اختراع نشده بود انسان ها قادر نبودند برای انجام کار های روزمره ی خود برنامه دقیقی بریزند و نمی توانستند کار های خودشان را با نظم بالا به انجام برسانند . اما زمانی که ساعت اختراع شد افراد توانستند با در نظر گرفتن زمان و ساعت برنامه ریزی دقیق تری داشته باشند و کار های خود را منظم تر از قبل به پیش ببرند و از هدر رفتن این نعمت با ارزش جلوگیری کنند.

اهمیت ساعت مچی در استایل و شخصیت شما

اهمیت ساعت مچی در دنیای مد و فشن

یکی از مهم ترین نکات کلیدی در استفاده از ساعت مچی، عملکرد و راحتی آن است. بهتر است بگوییم برخلاف تلفن های همراه، ساعت مچی برای هدفی واحد طراحی شده و درنتیجه، کارایی و طول عمر بیشتری را دارا می باشد. برای مثال، طول عمر باتری یک ساعت، حداقل یک سال می باشد، ولی تلفن های همراه به دلیل چندمنظوره بودن و نحوه طراحی، روزانه نیاز به شارژکردن باتری خود دارند.اگر شما رابطه خوبی با ساعت مچی داشته باشید، دیدگاهتان نسبت به گذراندن وقت خود تغییر خواهد کرد، زیرا ساعت مچی نه تنها باعث خواهد شد شما میزان زمان استفاده شده در انجام کارهای مختلف را بسنجید، بلکه ارزش زمان خود را درک خواهید کرد و به تدریج، زمان بیشتری را صرف عزیزان خود و کارهای مورد علاقه تان خواهید کرد.

امروزه در دنیای تکنولوژی، تمامی تلفن های همراه، ساعت را در صفحه خود، به نمایش می گذارند اما آیا نگاه کردن به مچ خود برای اطلاع از زمان، راحت تر است یا چک کردن تلفن همراه؟ به خصوص هنگامی که در یک جلسه مهم یا مراسم عروسی یا ختم یا... هستید، چک کردن تلفن همراه علاوه بر مشهود بودن، نوعی توهین به همراهان خود در آن جمع محسوب می شود ولی هنگام استفاده از ساعت مچی، با چرخاندن جزئی مچ و چک کردن زیرچشمی، می توان به راحتی از زمان مطلع شد. اصلی ترین دلیل طراحی ساعت مچی راحتی آن می باشد.

زمان، در برابر شما خواهد ایستاد

هنگامی که نیاز به اطلاع دقیق میزان وقت گذاری برای کارهایمان داریم، ساعت بهترین گزینه برای این مسئله می باشد. گاهی اوقات هنگام انجام کارها، گذر زمان را فراموش می کنیم و نمی دانیم چقدر وقت برای هرکار مورد نیاز بوده و ما چقدر زمان طی انجام آن به هدر داده ایم. شاید این سوال در ذهن شما پیش آید که تلفن همراه نیز، زمان را به ما نشان می دهد، پس چه نیازی به استفاده از ساعت مچی می باشد؟ ولی بایستی به شما بگوییم با استفاده از ساعت مچی، برخلاف تلفن همراه، شما رابطه دقیقی با زمان برقرار می کنید و می توانید درمورد زمان، به صورت شبانه روز، به روز باشید.درحقیقت امروزه ساعت های مچی، کاری فراتر از زمان را می توانند انجام دهند. کارهایی از قبیل نشان دادن تاریخ، اندازه گیری زمان سپری شده، تنظیم آلارم و غیره. درهنگام خرید ساعت مچی بایستی به این موارد نیز دقت نمود.

ساعت مچی در دنیای مد و فشن

ساعت مچی مد و فشن

یک ضرب المثل در دنیای مد می گوید: (پسران برای مطلع شدن از زمان تلفن همراه خود را چک می کنند ولی یک مرد به ساعتش نگاه می کند.)بهترین اکسسوری ها برای مردان، یک ساعت مچی لوکس، یک دستنبد هماهنگ با آن و در صورت وجود حلقه ازدواج آنهاست. درواقع استفاده از ساعت، نقطه پایانی را بر روی استایل کت و شلوار مردانه می گذارد. بهتر است بدانید بهترین مدل ساعت مناسب لباس های رسمی، ساعت هایی با بند متال و یا چرم می باشند. بهترین موقعیت استفاده از ساعت های فانتزی، درزمان تمرین ورزشی و کارهای روزمره خانگی است.البته بایستی مد روز و جدیدترین مدل های ساعت را نیز هنگام انتخاب آن در نظر بگیریم. 

با داشتن یک ساعت مچی زیبا، در قرارهای مهم، نگاه‌ها را به سمت خود خیره کنید

مهم ترین گزینه در قرارهای کاری، اثرگذاری مثبت روی فرد مقابل می باشد. استفاده از ساعت مچی در یک قرار کاری بسیار مهم است زیرا کمک می کند تا زمان اختصاص داده شده به شما را به خوبی مدیریت نمایید و بتوانید نهایت استفاده از آن را ببرید. اگر شما بخواهید در هنگام یک قرار کاری مهم تلفن همراه خود را برای چک کردن ساعت روشن کنید، فرد مقابل به این شک خواهد افتاد که شما اهمیتی به زمان اختصاص داده شده به خود نیستید و در حال چک کردن شبکه های مجازی می باشید. این حرکت تاثیر بسیار منفی برروی آن ها خواهد گذاشت. همچنین استفاده از ساعت، این ذهنیت را به وجود می آورد که شما برای زمان خود ارزش قائل هستید و درنتیجه زمان فرد مقابل را نیز به هدر نمی دهید.

ساعت مچی نشان‌دهنده ویژگی شخصیت شماست

در دنیای کار، باوری کلی وجود دارد؛ افرادی که از ساعت مچی استفاده می کنند، در کل افرادی منضبط تر، قابل اعتمادتر و حرفه ای تر هستند. هنر مدیریت زمان، برای یک تاجر و یا مدیر جزو ضروریات می باشد و این در حالی است که تلفن های همراه، همواره باعث پرت شدن حواس حین کار و انجام اشتباه می گردند.همه روزه، اکثر ما ساعت هایی از برندهای مختلف و در طرح ها و رنگ های متفاوت را استفاده می کنیم بدون اینکه از تاثیر آن بر روی رفتار و زندگی روزمره خود مطلع باشیم. با توجه به نوشته های بالا، استفاده روزانه از ساعت مچی، به اندازه غذاخوردن و خوابیدن در زندگی روزانه ما حائز اهمیت می باشد.

برچسب‎ها: ساعت مچی

دیدگاه خود را بنویسید